Morganit.pl - blaty kamienne, łazienkowe, kuchenne, marmurowe, granitowe z konglomeratu Łódź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kuchni, jak i w łazience przebywamy mnóstwo czasu w naszym życiu. Dla niektórych samo gotowanie jest swoistą pracą po pracy. Mniejsze obciążenie psychiczne przy gotowaniu może spowodować elegancko wykończona kuchnia. Blat z kamienia naturalnego na pewno podkreśli prestiż oraz elegancję naszej kuchni. Ważne by w kuchni każdy czuł się dobrze i nawet najprostsza czynność była dla nas przyjemnością. Elegancka łazienka również wpływa na nasze samopoczucie. W przemyślanym projekcie łazienki możemy poczuć się na prawdę odprężeni i w ładnym jej otoczeniu jesteśmy w stanie nabrać energii do działania na co dzień.

Wśród kamieni można spotkać niepowtarzalną kolorystykę, różnorodność użylenia oraz barw. Blaty stanowią elegancki, ponadczasowy element w naszym domu. Estetyka kamienia nawet po długim użytkowaniu nie traci swoich najcenniejszych walorów. W przypadku gdy coś się z naszym blatem stanie, ulegnie uszkodzeniu, można z łatwością go odnowić - kontaktując się z naszym zakładem kamieniarskim.

 

Jest wiele rodzajów kamienia naturalnego, jak i rodzajów wykończenia ich powierzchni. Do blatów kuchennych lub łazienkowych zalecany jest jedynie powierzchnia polerowana. Bardzo ważne by kamień był jak najmniej porowaty, nie zatrzymywał resztek jedzenia w kuchni, a w łazience nie przyjmował brudu. Polerowana powierzchnia jest praktyczna ze względu na walory higieniczne. Poler, tak samo jak w aucie, w zależności od barwy jest łatwiejszy lub trudniejszy w utrzymaniu czystości i blasku. Wyschnięte krople wody na pewno będą bardziej widoczne na ciemniejszym kamieniu. W tym przypadku należy każdorazowo przecierać powierzchnię kamienia suchą ściereczką po każdym użyciu. Bardzo ważne jest by nie wystawiać polerowanej powierzchni na próbę krojenia, siekania na nim warzyw czy mięsa. Można uszkodzić poler rysując nożem po jego powierzchni. Blaty matowe jednak nie stanowią dobrej alternatywy ze względu na możliwe utrudnienia w czyszczeniu jego powierzchni przy zaniedbaniu w pielęgnacji. Wszystkie blaty należy impregnować specjalistycznymi środkami do kamienia. Preparaty chemiczne do kamienia nie należą do najtańszych, jednak jednorazowy wydatek na impregnat na pewno będzie tańszy, niż fachowa pomoc.

 

Standardowy blat kuchenny lub łazienkowy wykonywany przez nasz zakład kamieniarski jest z płyty o grubości 2-3 cm. Grubsze blaty nie są rekomendowane ze względu na znaczne obciążenie konstrukcji. Jeżeli klient chciałby mieć gruby blat, wtedy proponujemy podklejki na krawędzi, które stanowią skuteczną imitację. Brzegi blatu mogą być zaokrąglone lub ścięte na krawędzi - fazowane. Wybór kamienia to jedynie nasze wyobrażenie o projektowanej przestrzeni. Projekt musi na pewno być rozpatrzony pod kątem naprężeń na elementy nośne kamienia. Jedynie profesjonaliści przy użyciu specjalistycznych narzędzi są w stanie zamontować blat w kuchni lub łazience. Nasza wiedza i doświadczenie przekłada się na Państwa bezpieczeństwo.

Blaty kuchenne Łódź oraz blaty łazienkowe Łódź polecane przez nas zakład kamieniarski wykonane są z najodporniejszego kamiennego surowca - granitu. Granit jest skałą powstałą w wyniku krystalizowania się magmy stygnącej głęboko pod powierzchnią Ziemi. Bez problemu gołym okiem można zobaczyć poszczególne składniki skały. Granit w mniejszym stopniu ulega zniszczeniu przy codziennej eksploatacji w porównaniu do np. marmuru czy konglomeratu.